احتمال ممنوعیت استخراج(ماینینگ) بیت کوین در چین

گزارش منتشر شده در کمپانی خبری کسب و کار در چین با نام Caixin حاکی از آن دارد که بانک مرکزی چین قصد دارد تا استخراج(ماینینگ) بیت کوین در چین را ممنوع اعلام کند. با این حال در متن خبر آمده است که هنوز بانک مرکزی چین درباره زمان اعلام این تصمیم و قوانین جدید هنوز تصمیم گیری نکرده است.
 
Caixin همچنین عنوان کرده است که رگولاتوری های چین که در حال ارائه خدمات به کمپانی های استخراج بیت کوین هستند، از آن ها مالیات دریافت میکنند و برق ارزان قیمت در اختیارشان قرار میدهند.
این بدان معناست که دولت چین، نه مانع استخراج بیت کوین است و نه کمپانی ها را به ادامه اینکار تشویق میکند.
 
بر طبق خبر Caixin، در ابتدا این شایعه از یک پیام وی چت WeChat نشأت گرفت که یک سرمایه گذار بیت کوین با نام Guo Hongcai خبر از ممنوعیت ماینینگ در آینده نزدیک میدهد. در کنار آن، یک وبلاگ چینی با نام ۴۵-block هم خبر از ممنوعیت ماینینگ در چین میدهد و عنوان میکند که بزودی بانک مرکزی چین از دولت خواهد خواست تا تعداد و مکان های حضور استخراج کنندگان (ماینرها) را شناسایی کرده و نسبت به توقف فعالیت آن ها اقدام کند.
 
در حال حاضر بنظر میرسد که چیزی در حدود ۷۰ درصد قدرت هش(Hash Power) موجود در جهان جهت استخراج بیت کوین در کشور چین باشد.
 
در عین حال دو گروه استخراج کننده بیت کوین مستقر در چین، Bixin و ViaBTC، از صحت اخبار ممنوعیت استخراج بیت کوین ابراز بی اطلاعی کرده اند.

درباره مطلب بالا دیدگاهی بگذارید

avatar