مریل لینچ، شرکت خدمات مالی آمریکایی سرمایه گذاری در بیت کوین را ممنوع اعلام کرد

مریل لینچ، شرکت خدمات مالی آمریکایی که به‌عنوان بازوی ارائه خدمات مدیریت سرمایه‌گذاری و مدیریت ثروت بنک آو امریکا (Bank of America) فعالیت می‌نماید و با سرمایه در گردشی معادل ۲.۲ تریلیون دلار، به‌عنوان بزرگترین شرکت کارگزار خدمات مالی جهان شناخته می‌شود، سرمایه گذاری بر روی بیت کوین را ممنوع اعلام کرد.
 
این محدودیت شامل مشتریان سیستم سرمایه گذاری و Trade گری اسکیل (Grayscale’s Bitcoin Investment Trust) که از مریل لینچ بهره میبرند، نیز میشود.
 
دلیل این ممنوعیت، فقدان استانداردهای لازم در بیت کوین اعلام شده است.
 
“بری سیلبرت” که خود یک سرمایه گذار سابق وال استریت بوده و اکنون مدیریت سیستم سرمایه گذاری بیت کوین گری اسکیل را بر عهده دارد در مصاحبه ای با رویتز عنوان کرد:

” در تلاش خواهیم بود تا با گردانندگان مریل لینچ به گفتگو بنشینیم و به سوالات و نگرانی های آن ها در رابطه با سرمایه گذاری در بیت کوین پاسخ بگوییم. ”
 
بری سیلبرت در عین حال اعلام کرد که از سیاستهای دیگر کارگزاران مشابه با مریل لینچ در نوع برخورد با ارزهای دیجیتالی آگاهی ندارد.
 
مدتی پیش بود که انجمن صنفی آینده (FIA) طی یک نامه ای سرگشاده از نگرانی ها درباره آینده ارزهای دیجیتالی سخن گفته بود که ممکن است بانک ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.
 
بانک های بزرگ و کارگزارنی همچون JPMorgan Chase ،Citigroup و Royal Bank of Canada پیش از این، عدم پذیرش بیت کوین را به مشتریان خود اعلام و گوشزد کرده بودند.

درباره مطلب بالا دیدگاهی بگذارید

avatar