توقف ارائه کارتهای اعتباری بیت کوین توسط ویزا کارت

ویزا کارت شرکت چندملیتی خدمات مالی آمریکایی که دفتر مرکزی آن در فوستر سیتی، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا قرار دارد و وظیفه تسهیلات مبادلات مالی الکترونیکی در سراسر جهان را بر عهده دارد، ارائه خدمات به یکی از شرکت های صادر کننده کارت های اعتبار بیت کوین مستقر در اروپا را متوقف کرده است.
 
BitPay از خدمات دهندگان ارز بیت کوین، خبر داد که حسابهای شرکت طرف قرارداد آن ها با نام WaveCrest Holdings که وظیفه صادر کردن کارت های اعتباری بیت کوین را بر عهده داشته، توسط کمپانی ویزا کارت مستقر در اروپا مسدود شده است. در عین حال این شرکت خبر از بازپرداخت پول باقی مانده مشتریان کارت های اعتباری داده است.
 
دو شرکت دیگر نیز با نام های Cryptopay و Bitwala که خدمات کارت های اعتباری ارز دیجیتالی ارائه میدادند، خبر از توقف فعالیت‌شان داده اند.
 
BitPay به مشتریان آمریکایی خود اطمینان داده است که این موضوع محدود به اروپا بوده و شامل آمریکا نمیشود.
 
سخنگوی بخش اروپای ویزا کارت درباره علت مسدود شدن حساب های WaveCrest اعلام نمود که WaveCrest عضویت خود به عنوان یک شرکت خدمات دهنده پرداختی را به دلیل عدم انطباق قعالیت این شرکت با برخی قوانین خدماتی و عملیاتی از دست داده است. او در عین حال اطمینان داد که دیگر شرکت های صادر کننده کارت های اعتباری ارزهای دیجیتالی با مشکلی رو برو نخواهند شد.

درباره مطلب بالا دیدگاهی بگذارید

avatar